Dávame do pozornosti ponúkanú možnosť online vzdelávania.

ZubyStarostlivosť o teloPre mamičky
Pre deti
Druhé medzinárodné sympózium klinickej stomatológie TePe Share už budúci mesiac! Stretnite sa s medzinárodnou komunitou, inšpirujte sa, zdieľajte názory 🙂
Dátum: 9. novembra 2022 19:00 – 21:45
Miesto: online
Prednášajúci: Prof. Søren Jepsen, RDH Helen Minner a Prof. Anna Norhammar. moderuje Prof. Lars Rydén.
Cena: zadarmo
Jazyk: angličtina (záznam sympózia s českými titulkami bude poskytnutý pre registrovaných)
 Téma: Medziodborová spolupráca – pacienti s kardiovaskulárnym ochorením a parodontitídou 
Prehľad:Náš multidisciplinárny tím odborníkov sa zameria na minulosť, súčasnosť a možnú budúcnosť starostlivosti o pacientov s kardiovaskulárnym ochorením a parodontitídou. Sme hrdí na to, že vám môžeme predstaviť túto digitálnu udalosť – trojdielnu prednášku a diskusiu. Moderátorom bude vynikajúci Lars Rydén, profesor kardiológie na univerzite Karolinska Institutet vo švédskom Štokholme. 
Ako sa zaregistrovať:Pre registráciu kliknite nižšie. Dostanete potvrdzovací e-mail s informáciami o tom, ako sa pripojiť na akciu. Prihláseným účastníkom bude tiež zaslaný záznam akcie. Registrovaní od nás získajú balíček (produkty TePe a GUM PAROEX). Zaregistrujte sa, prosím, tu. 
Prednášajúci:
Søren JepsenUniverzitný profesor a vedúci oddelenia, NemeckoSøren je vedúcim oddelenia parodontológie, operačného a preventívneho zubného lekárstva v Univerzitnom lekárskom centre v nemeckom Bonne. V rokoch 2015 – 2016 zastával funkciu prezidenta Európskej federácie parodontológie (EFP) a je členom výboru EFP-Workshop, ktorý usporiadal konsenzuálnu konferenciu kardiológie a parodontológie so Svetovou federáciou srdca a tiež vypracoval klinické pokyny úrovne S3 pre liečbu parodontitídy. Veľa prednáša a publikuje a získal rad ocenení.
Helen MinneryDentálna hygienička, Spojené kráľovstvoHelen získala kvalifikáciu na Liverpool University Dental Hospital v septembri 1992. Je tiež držiteľkou titulu BSc (Hons) v odbore zubného lekárstva na University of Lancashire. Helen pracuje v ordinácii s tímovým prístupom k starostlivosti o pacientov spolu s parodontológmi, implantológmi a všeobecnými zubnými lekármi. Helen v posledných piatich rokoch prednášala na rôznych stomatologických akciách a počas pandémie organizovala webináre pre široké publikum. Vedie aj celodenné kurzy na tému Dilemy implantátov v praxi. Helen je bývalou prezidentkou Britskej spoločnosti dentálnej hygieny a terapie (British Society of Dental Hygiene and Therapy).
Anna NorhammarProfesorka kardiológie, ŠvédskoAnna je profesorkou kardiológie na Karolinska Institutet a vedúcou lekárkou v nemocnici Capio S:t Görans vo švédskom Štokholme. Má klinickú licenciu pre odbor kardiológie, klinickej fyziológie a vnútorného lekárstva. Spoločne s profesorom Larsom Rydénom vykonáva od konca roku 1990 klinický výskum diabetu, prediabetu a kardiovaskulárnych ochorení a zistila vysoký podiel neodhaleného diabetu u pacientov s infarktom myokardu pri vyšetrovaní pomocou orálneho glukózového tolerančného testu. V rokoch 2010 – 2014 bola členkou riadiacej skupiny PAROKRANK, navrhla a vykonala národnú prípadovú kontrolnú štúdiu, ktorá skúmala dentálne zdravie u pacientov s infarktom myokardu a ich zodpovedajúce kontroly. Hlavné výsledky boli publikované v časopise Circulation 2016. Na stretnutí Anna Norhammar predstaví údaje zo štúdie PAROKRANK o súvislosti medzi parodontálnym ochorením a infarktom myokardu a o súvislosti medzi parodontálnym ochorením a neodhaleným diabetom.
Profesor Lars RydenLars je vedúcim profesorom kardiológie na Karolinska Institutet vo švédskom Štokholme. Publikoval približne 700 vedeckých prác a viedol niekoľko doktorandov vrátane Anny Norhammar, jednej z našich prednášajúcich. Predsedal mnohým expertným skupinám v spolupráci s Európskou kardiologickou spoločnosťou a Európskou komisiou. Prof. Rydén často prednáša vo Švédsku aj v zahraničí. V roku 2019 dostal cenu Hellmuta Mehnerta za mimoriadny prínos k poznaniu a pochopeniu diabetu.

Asociácia dentálnych hygieničiek v Slovenskej republike

'ADHS je nezisková organizácia, ktorá vznikla 5. novembra 1993 v Trenčíne. Zakladateľkou ADHS je pani Mgr. Marta Križanová. V súčasnej dobe ADHS združuje dentálne hygieničky a dentálnych hygienikov, ktorí ukončil štúdium dentálnej hygieny.

Copyright © 2023 adhs.sk Všetky práva vyhradené.