MUDr. Peter Duránik – prednášajúci na konferencii DDH 2022
MUDr. Peter Duránik – prednášajúci na konferencii DDH 2022
MUDr. Peter Duránik – prednášajúci na konferencii DDH 2022

Prednášajúci MUDr. Peter Duránik

Dátum a čas 10. 9. 2022 – 9:30 h.   

Názov prednášky RTG diagnostika pri parodont. ochoreniach, Management u tehotných

Je nám cťou opäť privítať na konferencii DDH 2022 odborníka akým je MUDr. Peter Duránik stomatológ venujúci sa pre nás dentálne hygieničky, hygienikov tak dôležitému odboru akým je parodontológia. Mnohí z nás už mohli absolvovať jeho prednášky, ktoré sú pútavé a obohacujúce nie len na teoretickej úrovni, ale sú hlavne veľkým prínosom do reality našej praxe. Na konferencii DDH 2022 v Bešeňovej sa vo svojej prednáške bude venovať RTG vyšetreniam, ich dôležitosti pri diagnostike a ošetrení pacientov a objasní obmedzenia príp. opatrenia tejto diagnostiky v tehotenstve.

K predstaveniu MUDr. P. Duránika použijeme jeho slová:

Občas sa človek narodí do správnej rodiny. Toto je asi to najvýstižnejšie, čo sa dá o mne povedať. V prostredí, ktoré skĺbilo učiteľský rozhľad s lekárskym pochopením pre človeka, som od malička vedel, v ktorom povolaní sa budem cítiť šťastný. Detské roky som strávil v práci svojej mamy, ktorá učila na škole pre telesne postihnuté deti. Tam som pochopil dôležitosť prístupu a empatie, ktoré v mojich očiach sú základným kameňom každého vzťahu medzi lekárom a pacientom. Vzhľadom na to, že moje detstvo bolo poznamenané častými chorobami, sa moji rodičia museli v starostlivosti o mňa striedať. Z toho dôvodu som z časti vyrastal na Lekárskej fakulte Univerzity Komenského, kde môj otec pôsobil ako vysokoškolský pedagóg a zubný lekár. Takže môžem s úsmevom konštatovať, že som od malička bol viac v ambulancii ako v základnej škole. Sledovať môjho otca a jeho kolegov ako prenášajú svoje skúsenosti na budúce generácie zubných lekárov a pacientov pozbavených trápenia sa mi natoľko dostali pod kožu, že o mojej profesijnej budúcnosti bolo rozhodnuté.

Vo veľkej miere mi bol vzorom rovnako ako otec aj môj starší brat, ktorý už v otcových šľapajach úspešne kráčal v zahraničí. Práve z toho dôvodu som sa po skončení gymnázia rozhodol študovať medicínu na lekárskej fakulte vo Viedni. Práve tu som každú voľnú chvíľu trávil v ambulancii môjho brata a prenikal do tajov stomatológie. Rodinné dôvody ma po 5 rokoch štúdia vo Viedni prinútilo vrátiť sa študovať späť do Bratislavy, aby som mohol byť nápomocný svojim rodičom. Ambulanciu môjho brata som vymenil za ambulanciu svojho otca, kde som žiaľ už len 4 roky čerpal z jeho bohatých skúseností. Rodinné chirurgicko- protetické skúsenosti som sa naplno rozhodol využiť v oblasti konzervatívnej parodontológie, ktorá sa stala mojou špecializáciou.

1994 – 1998   Viedenská univerzita, Lekárska fakulta

1998 – 2004   Univerzita Komenského v Bratislave, Stomatologická fakulta Pracovné skúsenosti

Zdroj:  https://www.duradent.sk/o-nas/profil-lekarov/

Asociácia dentálnych hygieničiek v Slovenskej republike

'ADHS je nezisková organizácia, ktorá vznikla 5. novembra 1993 v Trenčíne. Zakladateľkou ADHS je pani Mgr. Marta Križanová. V súčasnej dobe ADHS združuje dentálne hygieničky a dentálnych hygienikov, ktorí ukončil štúdium dentálnej hygieny.

Copyright © 2023 adhs.sk Všetky práva vyhradené.