Webinár
Webinár

Radi by sme Vás pozvali na webinár Analgetiká v zubnom lekárstve, ktorý sa uskutoční 26. mája od 18:00 hodiny.
Účasť na webinári je zadarmo.

Webinár prebehne pod záštitou Asociácie dentálnych hygieničiek ČR.
Takisto  je akreditovaný slovenskou komorou medicínsko-technických pracovníkov. Účasťou na vzdelávacej akcii získajú zaregistrovaní zdravotnícki pracovníci 1 kredit.

Obsah

Bolesť zubov dokáže nepríjemne potrápiť nielen samotného pacienta, ale aj jeho ošetrujúceho lekára. I keď je naša liečba hlavne kauzálna, častokrát je potrebné pacientovi uľaviť od bolesti aj analgetikami.  Voľba analgetík pritom závisí na množstve faktorov.

Lekár musí vychádzať z príčiny bolesti, zdravotného stavu pacienta, vlastností analgetík i možných nežiadúcich účinkov liečiva.

Webinár ponúkne prehľad analgetík v tradičných aj moderných liekových formách, ako u liečiv so systémovým, tak aj  lokálnym pôsobením. Farmaceutický trh poskytuje široké spektrum liečivých látok, ale nezabúdajme, že aj príroda ponúka radu vhodných alternatív.

Prednášajúca

MDDr. Markéta Faltisová, vyštudovala odbor zubné lekárstvo na Lekárskej fakulte Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Od roku 2019 pôsobí ako zubná lekárka v Olomouci, kde sa venuje komplexnej stomatológii od ošetrenia detí, cez zákroky záchovnej stomatológie, po dentoalveolárnu chirurgiu.

Jej cieľom je potlačiť strach pacientov zo zubného ošetrenia, kladie preto dôraz najmä na prevenciu a včasné odstránenie akútnych ťažkostí pacienta.

Ako to funguje?

Registrácia aj webinár je zadarmo. Prihlasovací link od nás obdržíte deň pred webinárom a link bude aktívny 15 minút pred začiatkom, stačí na neho kliknúť a otvoriť v prehliadači. Nie je nutná inštalácia žiadnej aplikácie.

Asociácia dentálnych hygieničiek v Slovenskej republike

'ADHS je nezisková organizácia, ktorá vznikla 5. novembra 1993 v Trenčíne. Zakladateľkou ADHS je pani Mgr. Marta Križanová. V súčasnej dobe ADHS združuje dentálne hygieničky a dentálnych hygienikov, ktorí ukončil štúdium dentálnej hygieny.

Copyright © 2023 adhs.sk Všetky práva vyhradené.