Prednášajúci DDH 2023 Mgr. Andrej Murgaš a Mgr. art. Martina Drugdová, DiS.
Prednášajúci DDH 2023 Mgr. Andrej Murgaš a Mgr. art. Martina Drugdová, DiS.
Prednášajúci DDH 2023 Mgr. Andrej Murgaš a Mgr. art. Martina Drugdová, DiS.

Prednáška : 26.5.2023

Prednášajúci : Mgr. Andrej Murgaš

Prednášajúca : Mgr. art. Martina Drungová DiS.

Názov prednášky : Mechanická kontrola povlaku novou iO magnetickou technológiou – prestavenie technológie a kazuistika

Abstrakt prednášky:

 Oral-B je značka výrobkov pre ústnu hygienu, vrátane elektrických zubných kefiek, zubných pást a ústnych nití a vôd. Značka pochádza z Kalifornie a je na trhu od roku 1950. Oral-B založil zubný lekár a každý produkt Oral-B je vyvíjaný v spolupráci so zubnými lekármi. Niet divu, že je to zubnými lekármi najodporúčanejšia značka na svete. V súčasnej dobe sa Oral-B sa venuje hlavne elektrickým kefkám a primárne novej IO technológii, ktorá využíva najmodernejší systém magnetického pohonu. Ten zaručuje dômyselnú koncentráciu energie do končekov vlákien. iO ponúka jedinečné funkcie medzi el. kefkami pre dôsledné odstránenie povlaku a úžasný zážitok z čistenia ako sú inteligentný tlakový sensor, interaktívny displej, detekcia polohy kefky počas čistenia alebo rýchle, 3-hodinové magnetické nabíjanie.

CV prednášajúci :

Mgr. Andrej Murgaš (Oral-B divízia spolupráce s dentálnymi profesionálmi v ČR/SR)

V Procter & Gamble pôsobí od roku 2005 na rôznych manažérskych pozíciách na Slovensku, vo Švajčiarsku, v Maďarsku a od roku 2014 v Českej republike, kedy prevzal zodpovednosť za obchodné aktivity značky Oral-B pre ČR/SR a neskôr v roku 2021 za profesionálnu divíziu značky. Prednáša na rôznych dentálnych kongresoch a na univerzitách. Taktiež zastupuje značku v jednaní s profesnými komorami a asociáciami. Pôsobí ako dlhoročný externý prednášajúci na Vysokej škole ekonomickej v Prahe.

Mgr. Art. Martina Drugdová DiS. (dentálna hygienistka)

Jej špecializáciou je profesionálna dentálna hygiena. Študovala na VOŠZ Alšovo nábřeží v Prahe, kde získala vzdelanie pod vedením najlepších dentálních hygienistiek a lekárov, odborníkov na dentálnu hygienu. Zúčastnila sa viacerých odborných stáží na prestížnych klinikách (DUO MED Zvolen – MUDr. Peter Abelovský, Alfadent Praha, Schill Dental Clinic Praha, Svět rovnátek Praha, Ontario Medical Praha), absolvovala konferencie (Pragodent, Pražské dentální dny, Dental Summit), odborné semináre (Curaprox, Colgate, Herbadent, OralB, Philips Sonicare, EMS – Guided Biofilm Therapy, LASAK, Cresco,…), vyše 30 vzdelávacích kurzov a školení. Pôsobí ako mentor klinickej praxe študentov dentálnej hygieny FOaZOŠ Slovenskej zdravotníckej univerzity v Bratislave.

Asociácia dentálnych hygieničiek v Slovenskej republike

'ADHS je nezisková organizácia, ktorá vznikla 5. novembra 1993 v Trenčíne. Zakladateľkou ADHS je pani Mgr. Marta Križanová. V súčasnej dobe ADHS združuje dentálne hygieničky a dentálnych hygienikov, ktorí ukončil štúdium dentálnej hygieny.

Copyright © 2023 adhs.sk Všetky práva vyhradené.